Българският национален отбор по волейбол за мъже се преобрази тотално и записа победа над домакина Япония в поредн

Българският национален отбор по волейбол за мъже се преобрази тотално и записа победа над домакина Япония в поредния турнир от Лигата на нациите. Момчетата на Пламен Константинов записаха три поражения пред родна публика, но днес бяха на съвсем друго ниво и разбиха своите домакини с 3:0 (25:14, 25:21, 29:27) в първия си мач от турнира в Група 10, който се игра в Осака.

На 9 юни България ще играе срещу Италия, която по-рано днес отстъпи драматично на Полша с 2:3.

В първия гейм момчетата на Пламен Константинов дръпнаха с 8:3 на първото техническо прекъсване, след добри сервиси на Николай Пенчев. Постепенно разликата набъбна до 11:4, за да се стигне до 25:14 в края на гейма.

Втората част тръгна малко по-добре за японците, които дръпнаха с 2:0, България обърна до 8:7, но домакините пак излязоха напред в резултата. Атака на Вальо Братоев и две контри на Ники Пенчев – 17:16 за България и тайм-аут за Юичи Накагаичи. Въпреки това, последваха грешка на Исеи Отаке и успешна блокада на българския разпределител Георги Сеганов и 19:16. В крайна сметка българските „лъвове“ затвориха гейма в своя полза при 25:21 след грешка от сервис на Тацуя Фукузава и поведе с 2:0.

И третия гейм стартира по-добре за Япония, която поведе с 5:2 след силни изяви на Юджи Нишида и грешка на Вальо Братоев. Разликата се запази до 8:5 след нова атака на Нишида. Последва обаче вдигане от страна на българските волейболисти, които успяха да стигнат до изравняване при 12:12. „Трикольорите“ дръпнаха при 14:13 след силен ас на Учиков, след което техническото прекъсване дойде при 16:15 за България. За пореден път двата тима продължиха точка за точка до 22:22. Японците спасиха два мачбола и изравниха при 24:24 след грешки на българите. Отборите продължиха да се борят за всяка топка и точка до 27:27, но в крайна сметка България измъкна гейма с 29:27 след грешка на Акихиро Ямаучи и мощна атака на Вальо Братоев, а с това и мача с 3:0.