България се прости с надеждите за класиране  на финалите на Световната лига по волейбол в Бразилия, след като загуби с 1:3 решаващата среща с Аржентина. Родните национали се нуждаеха от победа, за да финишират в първите шест в крайното подреждане на груповата фаза.

Двата тима подходиха внимателно в началото на мача. Домакините все пак успяха да спечелят преднина най-вече благодарение на добрата си игра на блокада и проблемите в посрещането на лъвовете. До края на частта волейболистите ни така и намериха ритъма в играта и не наваксаха изоставането. Аржентина поведе след 25:16.

Устремът на гаучосите продължи и в началото на втората част, когато на терена се появи Георги Сеганов, вместо Георги Братоев. Националите обаче наваксаха изоставането и на първата техническа пауза вече водеха с 8:7. Домакините се мобилизираха и направиха обрат, не без грешките на българите в атака и защита. До края на частта националите не успяха да се противопоставят и загубиха и втория гейм.

Bulgaria celebrates the point during the match by the FIVB WORLD LEAGUE 2017against Argentina at Orfeo Superdomo Stadium in Cordoba, Argentina. Sunday, June 18.

Третата част започна с аванс за България. Той обаче беше стопен още преди първата техническа пауза. Домакините постигнаха обрат за 15:14. След отлични сервиси на Розалин Пенчев в края на гейма и добро включване на Тодор Скримов, българските волейболисти намалиха изоставането си – 1:2.

Нерви и няколко грешни отсъждания на съдиите в ущърб на българският тим белязаха началото на четвъртата част. Пламен Константинов получи жълт картон за реплики към реферите. Разликата в полза на Аржентина дойде след 3 поредни аса на Лусиано де Чеко. До края на гейма и мача те останаха непреодолими за  селекцията на Пламен Константинов.

Най-резултатен за българският тим беше Цветан Соколов с 18 точки. Розалин Пенчев добави 14. За Аржентина Бруно записа 18 точки.

ArgentinaTeam celebrates victory over Bulgaria after   the match by the FIVB WORLD LEAGUE 2017 at Orfeo Superdomo Stadium in Cordoba, Argentina. Sunday, June 18.

След тази загуба България завършва на 9-ото място в крайното класиране на Световната лига с 4 победи и 5 загуби и 10 спечелени точки. Аржентина пък приключва участието си в турнира на 10-ото място с 3 победи и 6 поражения. Два от успехите на гаучосите обаче бяха над нашия тим.Така на финалите от 4 до 9 юли в Бразилия ще играят домакините, Франция, Сърбия, Русия, Канада и САЩ.