Първенците на зони Европа и Северна Америка – Португалия и Мексико завършиха наравно 2:2 във втория двубой от група „А” на турнира за Купата на Конфедерациите.  Европейските шампиони повеждаха на два пъти в резултата, но Мексико успяваше да изравни, като решителния гол падна в добавеното време на срещата играна на „Казан Арена”.

Преди началото на мача двата тима отдадоха почит към жертвите от големия горски пожар в Португалия.

Мексико започна по-активно, като отборът владееше повече топката и атакуваше по-често, но това не доведе до положения пред вратата на противника. В 21-вата минута Пепе изведе Португалия напред, след като направи добавка след мощен удар на Кристиано Роналдо, който рикошира в напречната греда. Попадението обаче бе отменено заради засада, след като ситуацията беше разгледана от видео асистент реферите.

5565255

В 34-ата минута Роналдо беше изведен отляво и със страхотно движение звездата на Реал елиминира трима бранители и пусна топката към Куарешма, който беше оставен сам. Футболистът на Бешикташ нямаше как да сгреши за 1:0.

5565338

Малко преди почивката Хавиер Ернандес изравни резултата, след като засече с глава добро центриране на Вела отдясно. В добавеното време на първата част Чичарито пропиля страхотна възможност да направи пълен обрат, след като стреля много неточно от чиста позиция.

5565157

В 86-ата минута Седрик Соарес изведе Португалия напред. Желсон Мартинс центрира отдясно, а Ерера не се намеси добре и само спря топката за футболиста на Саутхемптън. Соарес стреля и след нов рикошет в крака на Ерера топката се озова във вратата на Очоа. Голът отново беше разгледан от видео асистента и чак след това зачетен.

В добавеното време Мексико стигна до изравнително попадение, след като Ектор Морено засече с глава центриране от корнер.

В първата среща от група „В” Чили записа първа победа, след като се наложи с 2:0 над Камерун. Точни за успеха на тима бяха Артуро Видал в 81-ата и Едуардо Варгас в 93-ата минута на двубоя.

5565786

В 45-ата минута Варгас получи извеждащ пас и хладнокръвно реализира, но след известно забавяне и с помощта на видеоповторение попадението беше отменено заради засада.

В 81-ата минута влезлият като смяна Алексис Санчес показа голямата си класа. Той напредна отляво, финтира защитник и центрира за Артуро Видал, който отблизо с глава прати топката в мрежата.

5565726

В добавеното време на мача Алексис отново блесна и изскочи очи в очи с вратаря, но твърде много се засуети и не успя да вкара. Топката обаче стигна до Варгас, който реализира втори гол, с който окончателно подпечата успеха на своя тим. В първия момент попадението не беше зачетено заради засада, но с помощта на видеоповторението в крайна сметка голът беше признат.