България загуби с 1:3 гейма от Бразилия във Волейболната лига на нациите. Двубоят се игра пред над 3500 зрители игран в град Куяба. Резултатът в отделните геймове бе 25:20, 21:25, 25:19, 25:14.

„Селесао“ започна по-добре двубоя на собствена земя и след 25:20 поведе в резултата. Възпитаниците на Силвано Пранди се активизираха във втората част и след силни изяви възстановиха равенството.

Последва нов гейм за „кариоките“, а в четвъртия  на полето имаше само един тим и това бе Бразилия, който след 25:14 се поздрави с деветия си успех от десет изиграни срещи в надпреварата.

За България това бе седма загуба в досегашните десет мача. Бразилците завършиха двубоя с осем успешни атаки повече, като България имаше предимство при блокадите – 12:9.

За победителите най-резултатен бе Йоанди Идалго с 15 точки , а Рикардо Лукарели добави 13. За българите Цветан Соколов реализира 14 точки, а Розалин Пенчев добави 12, но те се оказаха крайно недостатъчни за Пранди и компания.

В следващия си мач Бразилия играе с Германия, докато България се изправя срещу Русия. „Сборная“ надигра „Бундестима“ с 3:1 в другата среща от сблъсъците в Куяба.