Барселона очаквано победи Мурсия като гост с 3:0 в първия мач от 1/16-финала за Купата на Краля. Каталунците направиха огромна крачка към продължаване напред в турнира, тъй като ще имат огромно предимство преди реванша на “Камп Ноу”. Точни за успеха на гостите бяха Пако Алкасер в 44-ата, Жерард Деулофеу в 52-ата и Хосе Арнаис в 56-ата минута.

Домакините заложиха на Монтес и Елади в предни позиции, а те имаха подкрепа по крилата от Молинеро и Мартинес.

Мурсия Барселона

Треньорът на Барселона Ернесто Валверде очаквано даде почивка на доста от основните си футболисти. В атака за Барса започнаха Пако Алкасер, Хосе Арнаис и Жерард Деулофеу, а в центъра на терена действаха Карлес Аленя, Андре Гомес и Денис Суарес.

Домакините стигнаха до първата по-интересна ситуация в мача. В 11-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле топката бе центрирана към Орфила, който от около два метра не успя с глава да я прати в мрежата.

В 22-ата минута и Барселона пропусна чудесна възможност за гол. Томас Вермален бе изпуснат при едно центриране от корнер, но отблизо не успя да прати кълбото в мрежата. След това гостите претендираха и за дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

В 28-ата минута събитията отново се пренесоха пред вратата на Барса. Наджип напредна до аутлинията и намери Фернандо Йоренте на отлична позиция в наказателното поле, но халфът прати кълбото високо над вратата. В 35-ата минута Мурсия организира контраатака, завършила с твърде слаб удар, който попадна право в ръцете на Яспер Силесен.

Барса пропусна добър шанс в 40-ата минута, когато Жерард Деулофеу центрира остро в наказателното поле, топката бе избита от вратаря, но Денис Суарес не се справи добре при опита за добавка. В 44-ата минута отново Деулофеу центрира отлично и този път Пако Алкасер бе заел добра позиция и с глава прати кълбото в мрежата за 0:1.

Още в началото на второто полувреме Барселона удови преднината си. В 52-ата минута Деулофеу отне пред наказателното поле, напредна на скорост, елиминирайки няколко бранители и стреля под плонжа на вратаря за 0:2.

Само четири минути по-късно резултатът стана класически. Каталунците организираха контраатака, топката стигна до Хосе Арнаис, който финтира прекия си пазач и с премерен удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата.

В 67-ата минута Пако Алкасер отправи хубав удар от воле, но той попадна в обсега на вратаря. Гостите пък отговориха с отличен шанс пред Салва Чаморо. Яспер Силесен изби едно центриране право в краката на нападателя на Мурсия, а след това самоотвержено се хвърли, за да му попречи да отбележи отблизо.

В 77-ата минута Люка Дин центрира за Сержи Роберто, чийто удар с глава бе твърде слаб. В 84-ата минута обаче отново Силесен бе поставен под напрежение и трябваше да демонстрира класа, след като Зорийя бе изведен зад защитата и само блестящата намеса на холандеца попречи резултатът да бъде намален. Минута преди края на мача Денис Суарес се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на съперника, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

В крайна сметка Барселона взе повече от добра преднина след гостуването си на Мурсия и може да изиграе без напрежение реванша на свой терен.