Отборът на Интер оглави класирането в Серия „А” и измести от върха състава на Наполи поне до края на деня. Нерадзурите победиха Сампдория с 3:2 на „Джузепе Меаца“ в първия мач от 10-ия кръг и изпревариха неаполитанците с 1 точка.

Класиране Серия А

Отборът на треньора Маурицио Сари обаче може да се върне на лидерската позиция още днес, ако успее да се наложи при гостуването си на Дженоа. Отново над всички беше капитанът на Интер Мауро Икарди, който отбеляза два гола за успеха. Едно попадение за домакините отбеляза защитникът Милан Скриняр, а за гостите почетно се разписаха Давид Ковнацки и Фабио Куалярела в края.

Домакините стигнаха до първата си възможност в 5-ата минута, когато с далечен удар Антонио Кандрева пробва да изненада Кристиан Пуджони, но топката мина встрани. Нерадзурите продължиха да упражняват териториален превес, но тимът от Генуа също успяваше да организира опасни атаки.

Интер Сампдория

В 12-ата минута добра атака на Интер завърши с удар на Иван Перишич, но право в тялото на Пуджони. В ответната атака можеше да стане много опасно пред Ханданович, но Миранда пресече подаването към нападател в бяло.

В 15-ата минута Интер беше близо до откриване на резултата, но гол отново нямаше. Логичното се случи в 18-ата минута, когато централният бранител Милан Скриняр се оказа най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и успя да порази вратата на бившия си отбор. В 22-ата минута Пуджони излезе съобразително и пресече центриране на Перишич към Кандрева. Минута по-късно капитанът на Интер Мауро Икарди стреля от движение, но неточно.

В 28-ата минута Интер можеше да удвои с куриозен гол. Вратарят на Самп Пуджони изчисти топката в центъра, тя попадна у Перишич, който стреля отдалеч, възползвайки се от това, че стражът е далеч от вратата си. Топката обаче срещна гредата и Пуджони успя да я хване.

Последва истинска канонада пред вратата на Сампдория и с няколко отлични спасявания Пуджони се реваншира за грешката си. Все пак вторият гол не закъсня. В 32-ата минута Мауро Икарди удвои с удар от въздуха, след като топката попадна на десния му крак.

Шест минути преди края на първото полувреме отново гредата спаси Сампдория от попадение и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 в полза на Интер.

Резултатът стана класически в 55-ата минута, когато след атака по десния фланг Перишич центрира пред вратата, където хищникът Икарди просто чукна топката във вратата. В 64-ата минута гостите стигнаха до почетно попадение чрез резервата Давид Ковницки, който се разписа от малък ъгъл.

Отборът на Сампдория не се предаде и продължи да тормози отбраната на Интер. Домакините отново пропуснаха да се откъснат в резултата, след като за трети път гредата спаси гостите.

Пет минути преди края разсеяна игра в защита позволи на Куалярела с глава да отбележи второ попадение във вратата на Ханданович, което даде допълнителен импулс в играта на Сампдория. Отчаяните действия в атака в последните минути обаче не доведоха до изравнителен гол и така нерадзурите ще нощуват на върха в класирането.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.