Барселона

„Барселона“ записа разгромна победа с 6:1 над „Севиля“ в мач-реванш от 1/4 финалите на турнира за Купата на краля. Каталунският тим загуби първата среща с 0:2, но продължава напред с общ резултат 6:3.

Филипе Коутиньо даде преднина на домакините в 13-ата минута от дузпа. Гостите изпуснаха шанса си между 25 и 27 минута, като вратарят на „Барса“ Йеспер Силесен спаси четата на два пъти – първият път извади чист гол, а в 27-ата минута спаси и дузпа в полза на гостите, изпълнена некадърно от Евер Банега. С това приключи и периодът на равностойност в двубоя, като домакините, окрилени от шанса си, размазаха „Севиля“ в оставащото време до края.

Иван Ракитич увеличи преднината в 31-ата минута и заличи пасива от първия двубой, а след почивката точни за „Барселона“ бяха отново Коутиньо, Сержи Роберто, Луис Суарес и Лионел Меси. Единственият гол за „Севиля“ отбеляза защитникът Гилерме Арана.

„Барселона“ е действащ победител в турнира и най-титулуван тим с 30 трофея.