Барселона

Дербито между Валенсия и Барселона, което се изигра на стадион „Местайя”, от 13-ия кръг на испанското първенство, завърши без победител – 1:1.

Барселона

Родриго Морено в 60-ата минута даде аванс на „прилепите” в резултата, но в 82-ата гостите от Барселона изравниха с попадение на бившия ляв бек на Валенсия Жорди Алба.

Мачът можеше да се развие и по съвсем друг начин, ако съдиите бяха зачели редовно попадение на Лионел Меси през първото полувреме.

Барселона

В 30-ата минута стражът на Валенсия Нето допусна груба грешка и позволи на топката да премине голлинията след шут извън наказателното поле на Меси, но съдията Игнасио Иглесиас Вилануева не уважи протестите на каталунците и даде знак играта да продължи.

Така разликата от 4 точки между лидера в класирането Барселона и втория Валенсия се запази, като и двата тима продължават да са без поражение от началото на сезона. Авансът на Барса пред Реал Мадрид и Атлетико Мадрид обаче бе съкратен от 10 на 8 точки.

Барселона

Старши треньорът на Валенсия Марселино Гарсия Торал бе наказан за двубоя днес и не ръководи от скамейката тима си. Белгийският защитник Томас Вермален пък започна на мястото на наказания Жерард Пике в центъра на отбраната на „лос кулес“.

Барселона

Така и двата отбора продължават без загуба в испанския шампионат, като Барса води в подреждането с 35 точки (11 победи и 2 загуби), а Валенсия има 31 (9-4). Меси вече е в серия от шест мача без отбелязан гол във всички турнири (пет за клуба си и един за националния отбор на Аржентина) и повтори негативна серия от лятото на 2010 г.