Съставът на Барселона записа четвърта загуба от началото на сезон 2017/18 в Евролигата, след като в двубой от шестия кръг отстъпи при домакинството си на Анадолу Ефес Истанбул с 85:89 точки (15:26; 20:16; 22:25; 28:22).

Барселона Анадолу Ефес

Българският национал Александър Везенков отново остана извън групата на каталунците.  Най-резултатен за селекцията на Сито Алонсо бе Кевин Серафин, който отбеляза 19 точки, а Томас Уертел и Виктор Клавер добавиха по 12 точки.

Владимир Стимач беше най-резултатен за гостите от Турция – 22 точки, а Рики Ледо и Ерик Маккълъм завършиха с по 21 точки.

Гостите от Анадолу Ефес успяха да си осигурят двуцифрен аванс още през първата четвърт, когато използваха много по-добре шасовете си и поведоха с 26:15. В останалото време турците съумяха да издържат на натиска на съперника и да се поздравят с победата – 89:85.

Това бе първа победа за Анадолу Ефес от началото на сезона в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент, докато Барселона е с баланс от 2 успеха и 4 поражения.