Бешикташ загуби у дома от Байерн с 1:3 в реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига и отпадна с общ резултат с 1:8. Това бе рекордна 11-а поредна победа за треньора на баварците Юп Хайнкес в най-престижния европейски клубен турнир.

Германският шампион доминираше от самото начало, като последователно пропуски направиха Артуро Видал и Томас Мюлер, след чийто удари топката не намери очертанията на вратата, и Давид Алаба, чийто шут от фаул бе спасен от вратаря Толга Зенгин. Така се стигна до 18-ата минута, в която Томас Мюлер центрира и непокритият Тиаго Алкантара вкара гол №100 за Байерн този сезон във всички турнири.

До почивката вратарят на гостите Свен Улрайх не се наложи да се намесва решаващо, след като атаките на „орлите” не бяха толкова опасни. В 35-ата минута голмайсторът Тиаго Алкантара се контузи и вместо него мача доигра Хамес Родригес.

Секунди след почивката баварците удвоиха аванса си. Рафиня центрира отдясно, а вратарят Толга Зенгин не се разбра със защитника Гьокхан Гьонюл, който си вкара автогол.

В 55-ата минута Хамес Родригес получи топката на точката на дузпата, но се подхлъзна и не успя да застраши вратаря на домакините. Четири минути след това турският шампион върна едно попадение след грешка в баварската защита. Давид Алаба загуби топката, а грешникът Гьонюл асистира на бразилския нападател Вагнер Лав, който легнал чукна топката във вратата за 1:2. В 61-ата минута „орлите” можеха да изравнят, но Пектемек пропусна от около пет метра, пращайки топката покрай вратата.

Влезлият като резерва на мястото на Роберт Левандовски нападател Сандро Вагнер се разписа в 84-ата минута и оформи крайния резултат.

Така Байерн отстрани Бешикташ и очаква съперника си за 1/4-финалите на жребия в петък, в който ще участват още Манчестър Сити, Ливърпул, Севиля, Реал Мадрид, Рома и Ювентус. Жребият е в петък.