MANCHESTER, ENGLAND - MARCH 07: Kevin Bua of FC Basel is tackled by Yaya Toure of Manchester City during the UEFA Champions League Round of 16 Second Leg match between Manchester City and FC Basel at Etihad Stadium on March 7, 2018 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Манчестър Сити допусна обрат и загуби у дома от Базел с 1:2 в реванша им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Въпреки това „гражданите“ придължават напред с общ резултат 5:2, след като бяха спечелили убедително с 4:0 в първата среща на швейцарска земя.

Преди мача бе запазена минута мълчание в памет на починалия италиански национал и капитан на Фиорентина Давиде Астори.

Мениджърът на домакините Хосеп Гуардиола даде почивка на някои играчи и заложи в атака на Габриел Жезус, Бернардо Силва и Лерой Сане, а в халфовата линия на Илкай Гюндоган, Туре Яя и Филип Фоден.

„Гражданите” поведоха при първата си по-сериозна атака. Лерой Сане напредна през центъра на терена и изведе Бернардо Силва по дясното крило. Португалецът асистира на бразилеца Габриел Жезус в 8-ата мин., който бе останал непокрит и отблизо вкара за 1:0. Осем минути след това удар на Илкай Гюндоган бе отразен от вратаря на гостите Вацлик,. Секунди по-късно Базел изравни чрез Мохамед Елюнуси в 17-ата, който получи топката от Риверос и не остави шансове за чилийския страж Клаудио Браво.

На-чистото положения до края на първата част бе за швейцарския шампион. В 31-ата минута Оберлин изпълни пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

След почивката гостите изчакаха търпеливо и нанесоха втори удар за пълния обрат. Михаел Ланг в 72-ата мин. се разписа за 1:2 след асистенция на Елюнуси и удар от близка дистанция. В 80-ата минута домакините можеха да изравнят, но Брахим Диас пропусна от малък ъгъл след чудесна намеса на вратаря Вацлик.

Въпреки загубата Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите и очаква следващия си съперник.