Тотнъм допусна изненадващо бърз обрат и загуби от Ювентус с 1:2 на „Уембли“ в драматичен реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. Първата среща бе завършила 2:2 и така с общ резултат 4:3 италианският шампион се класира за 1/4-финалите на турнира.

Преди мача бе запазена минута мълчание в памет на починалия италиански национал и капитан на Фиорентина Давиде Астори, а някои от футболистите на „бианконерите“ едва сдържаха сълзите си.

Маурисио Почетино и Масимилиано Алегри заложиха на най-доброто, с което разполагат, за да се получи истински футболен спектакъл.

Още в първата минута Бенатия от гостите изчисти с глава при центриране в наказателното поле, но топката срещна и ръката му, а съдийски сигнал не последва. Две минути по-късно Хари Кейн изведе Хьон-Мин Сон и кореецът шутира в близкия ъгъл, но Буфон спаси.

В 14-ата минута Ериксен подаде към Кейн в наказателното поле, а Киелини направи шпагат, след което топката срещна ръката му. Голмайсторът на домакините поиска дузпа, но съдията отново си замълча. Три минути след това и „бианконерите” имаха претенции за дузпа, след като Вертонген закачи Дъглас Коста в наказателното поле, ала и този път реферът Симон Марчиняк даде знак играта да продължи.

Темпото на игра бе високо и домакините по-настойчиви в предни позиции, като Сон и Кейн непрекъснато тормозеха отбраната на гостите. И двамата обаче нямаха късмет в завършващата фаза, след като или мерникът им изневеряваше, или Буфон се намесваше решително.

Усилията на „шпорите” все пак дадоха резултат и Хьон-Мин Сон в 39-ата мин. се разписа след центриране на Трипиър. Гостите веднага организираха бърза атака в свой и Пянич шутира от границата на наказателното поле, но без резултат. Така „бианконерите” не отправиха нито един точен удар за цяло полувреме.

След почивката Ювентус шокира домакините в рамките на само три минути с два гола за пълния обрат. Аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин в 64-ата изравни след асистенция на Сами Кедира и първия точен удар по посока вратата на „шпорите”. Малко след това Игуаин изведе сънародника си Пауло Дибала в 67-ата, който сам срещу Лурис не сгреши за 1:2.

Напълно нормално след втория си гол гостите се прибраха в своята половина и се бранеха с всички сили, а „шпорите” натискаха и създадоха немалко положения. Всички те обаче бяха пропилени от Сон и компания. В последната 90-ата минута след удар с глава на Хари Кейн топката срещна страничната греда, а защитник на Юве я изчисти след това от голлинията.

В крайна сметка миналогодишният финалист Ювентус триумфира на „Уембли“ и продължава в следващата фаза.