Матео Беретини

Матео Беретини се класира за полуфиналите на тенис турнира в София, след като обърна Фернандо Вердаско в драматичен сблъсък – 4-6, 7-5, 6-4. Испанецът, който надигра Александър Лазаров в първи кръг и след това елиминира финалиста от миналата година Мариуш Копил, поведе в резултата след по-добра игра от своя млад съперник.

Италианецът обаче показа характер във втората част и след оспорвана битка възстанови равенството в сетовете. В третата част отново той се оказа по-здрав психически и достигна до престижната победа над ветерана от Испания. В първи кръг той отстрани поставеният под номер 1 в основната схема на турнира руснак Карен Хачанов отново в три сета.

В спор за място на финала Беретини ще се изправи срещу унгареца Мартон Фучович, който се класира за полуфиналите без игра, след като Роберто Баутиста Агуст не излезе на корта поради заболяване. Другият полуфинален сблъсък в българската столица ще бъде определен от победителите в последните два четвъртфинала, които противопоставят Мартин Клижан-Даниил Медведев и Гаел Монфис-Стефанос Циципас.