Берое-Левски

Тимът на Берое надигра Левски с 2:0 на стадион „Герена“ в среща от първия кръг на efbet Лига. „Сините“ стартираха с почти нов дефанзивен вал, като дебют направиха Живко Атанасов, Тома Даске и Орлин Старокин, а по десния фланг на отбраната действаше Ивайло Найденов. На вратата с капитанската лента пък излезе стражът Николай Михайлов.

Първото спасяване в мача бе именно на Михайлов, който отрази изстрел на едно от новите попълнения в заралии – Димо Бакалов. Освен този шут обаче нямаше кой-знае какви ситуации и пред едната, и пред другата врата, преди Симеон Славчев да си вкара нещастен автогол след подаване на Бакалов, което свари неподготвен Михайлов. Малко след това Берое организира поредна добра атака и Крум Стоянов извади топката около точката за изпълнение на дузпа, където непокритият Октавио отправи шут към вратата на домакините, той рикошира в Даске и попадна отново на десния му крак, а след това нямаше прошка за Михайлов.

„Сините“ изглеждаха беззъби в нападение през първата част и можеха да инкасират трети гол на старта на втората част, когато Алиун Фал стреля с глава в аут от близка дистанция. Старозагорци отстъпиха инициативата, но въпреки това Левски трудно достигаше до сериозни опасности пред Християн Василев. Стражът на гостите се прояви отлично при най-добрата ситуация за „сините“ в 68-та минута, когато Стайн Спиерингс се освободи добре и стреля с левия крак, но Василев отклони с една ръка в ъглов удар.

Ибрахима Конте с глава и Александър Цветков отправиха точни удари по посока Михайлов, а Левски така и не стигна поне до почетно попадение и в крайна сметка отстъпи на Берое в мач номер 450 за Димитър Димитров-Херо в родния футбол. В следващия кръг „сините“ гостуват на Арда, докато заралии са домакини на новака ЦСКА 1948.