Димитров
Григор Димитров и Александър Лазаров се представиха страхотно срещу едни от най-силните специалисти на двойки в света.

Григор Димитров и Александър Лазаров сътвориха истинска сензация, след като победиха със 7:6, 6:7, 11:9 двойката Джейми Мъри и Джо Солсбъри в решителен мач от двубоя срещу Великобритания на АТР Cup. Преди това Димитър Кузманов загуби с 1:2 сета от Камерън Нори, но Григор Димитров се справи със същия резултат с Даниел Евънс.

След като победи  Евънс и записа първа победа за България на АТР Cup, Григор Димитров взе решение да се включи и в решителния двубой на двойки, където партньор му беше Александър Лазаров. Техни съперници бяха Джейми Мъри, който е брат на звездата Анди Мъри и Джо Солсбъри. Те са едни от най-силните тенисисти на двойки в света.

Първият сет беше много равностоен, като двата тандема печелеха своите подавания и така докараха нещата до решителен тайбрек.

Той бе много драматичен, като резултата се обръщаше на няколко пъти. Въпреки това нашите момчета успяха да спечелят със 7:5 в тайбрека и поведоха с 1:0 сета.

Във втората част българският тандем допусна ранен пробив, но това не ги обезкуражи и те успяха да го върнат за 5:5, след което го затвърдиха и поведоха с 6:5. Британците взеха бързо своето подаване и нов тайбрек трябваше да реши изхода на втория сет. В него Мъри и Солсбъри бяха по-концентрирани и спечелиха със 7:2, с което изравниха сетовете.

Toва доведе до шампионски тайбрек, в който Гришо и Лазаров надделяха с 11:9 точки, след като изоставаха сериозно в резултата и България победи Великобритания с 2-1 успеха.

В следващият си мач отборът на България ще играе срещу този на Молдова, като срещите са през нощта на събота срещу неделя. В тях на сингъл Димитър Кузманов ще играе с Александър Козбинов, а Григор Димитров ще срещне първата ракета на тази държава Раду Албот.