Боряна Калейн
Снимка: БТА

Ансамбълът на България спечели златен медал на три ленти и две топки и бронзов на пет обръча на финалите на отделните уреди на първата Европейска купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), предаде БТА.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изиграха изключително композицията си с ленти и топки и станаха шампионки с оценка 33.900 точки.

Сребърният медал взе Италия с 33.700, а на трето място са представителките на Азербайджан с 29.950 точки.

На пет обръча българките бяха оценени с 37.750 точки (трудност 21.6, изпълнение 7.750, артистичност 8.400). Така възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева, които се наредиха четвърти в многобоя, завоюваха бронза на този финал.

Шампион стана отборът на Израел с 38.950 точки, а на второ място е Италия с 38.050.

Боряна Калейн спечели златни медали на топка и на лента, както и сребро на обръч, а Стилияна Николова взе титлата на бухалки на финалите на отделните уреди при жените на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Възпитаничката на Марияна Памукова Калейн стана шампионка на топка с безапелационна игра и резултат от 34.350 точки (трудност 17.900; артистичност 8.300; изпълнения 8.150).

Среброто взе Кристина Драган (Румъния) с 34.150, а трета се нареди представителка на Израел Даниела Муниц с 33.850 точки.

На обръч Боряна Калейн се окичи със сребърен медал, след като беше оценена с 33.600 точки (17.400; 8.300; 8.000).

Шампионка стана италианката София Рафаели с 35.050, а трета е Вера Туголукова (Кипър) с 33.100 точки.

В единствения си финал Стилияна Николова игра силно и взе златото на бухалки. Възпитаничката на Валентина Иванова беше оценена с 34.500 точки (18.000; 8.300; 8.200) и заслужено добави още една титла след тази вчера в „крос битките“ за многобоя.

Италианката София Рафаели се нареди втора с 34.350 точки, следвана от Вера Туголукова с 33.050.

На лента Боряна Калейн отново се представи на високо ниво и спечели златото с 32.950 точки (16.400; 8.400; 8.150). Така тя взе три от три възможни медала на финалите.

Втора се нареди представителката на Кипър Вера Туголукова с 32.350, а трета е София Рафаели с 32.250 точки.

До момента националките имат шест отличия (4 златни и 2 сребърни) от турнира, след като вчера Стилияна Николова стана шампионка при жените, а отборно при девойките България взе сребро.