Ботев (Пловдив) победи с класическото 3:0 състава на Берое в първия плейоф за класиране в Лига Европа. Реваншът е насрочен за петък, но пловдивчани почти предрешиха изхода на двубоя, след категоричната си победа. Припомняме, че крайният победител от двойката, ще се изправи срещу победителя от другия елиминационен плейоф – Верея – Пирин. След това ще бъде определен отборът, заемащ седмото място в Първа лига. Той ще играе срещу третия или четвъртия за квота за Лига Европа.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута. Тодор Неделев намери по отличен начин Омар Косоко, който с техничен удар матира Душан Перниш за 1:0. В самия край на първата част канарчетата удвоиха, като този път точен бе Фернандо Виана.  В 81-ата минута Антонио Вутов препарира стража на гостите за трети път, оформяйки класическото 3:0.

Юношата на Левски влезе като резерва, а след отбелязаното попадение стана ясно, че малко след първия съдийски сигнал на мача Вутов е станал баща на момченце.

Успехът е трети за Ботев срещу Берое през сезона. В Стара Загора канарчетата се наложиха с 4:3, а след това на свой терен спечелиха с 2:0.

Наставникът на Берое Ферарио Спасов остана бесен от представянето на отбора си при загубата на тима с 0:3 от Ботев в плейоф за Лига Европа. Специалистът заяви, че някои от играчите са излезли с много несериозно отношение към срещата.

“Лош резултат. В някои моменти бяхме равностойни и имахме предимство, но получихме голове, които не трябваше да допускаме толкова леко. Бяхме твърде уверени, че не може да се случи този резултат с нас. Някои момчета не подходиха с необходимото уважение към този мач. В петък трябва да покажем нещо съвсем различно, ако искаме да се реваншираме на феновете, ако ли не, приключваме участието си за тази година. Когато не се изпълняват тактическите планове и се проявяват своеволия, така се получава. Въпрос на морал е да направим реванша тежък за Ботев. Отборът бе демотивиран от поведението на различни състезатели. Едни сърдитковци с много претенции. Сега ситуацията е много тежка, но ще видим кои ще имат възможност да покажат нещо различно в петък”, ядосан беше Спасов.