Близо 42 хиляди зрители на „Стамфорд Бридж” изживяха шампионски празник, след като Челси победи с 4:3 Уотфорд в среща от Висшата лига на Англия. Двубоят беше отложен от програмата на 28-ия кръг и премина в приповдигната атмосфера. Мениджърът Антонио Конте беше дал почивка на голяма част от титулярите спечелили титлата и затова всички погледи бяха приковани към легендарния капитан Джон Тери, който играе последните си минути със синия екип

Централният защитник пък направи всичко възможно, за да се запомни участието му. Тери откри резултата в 22-та минута, но секунди след това сбърка за изравнителния гол на Етиен Капу. Феновете обаче бяха в екстаз и не спираха да подкрепят капитана си с песни посветени на успехите му.

Легендата на Челси Джон Тери празнува след попадението си във вратата на Уотфорд

След това Сесар Аспиликуета даде отново аванс на шампионите преди почивката, а веднага след нея двата отбора си размениха по още едно попадение. Миши Батшуай, който вкара шампионския гол срещу Уест Бромич Албиън предния кръг, направи 3:1, но веднага Дарил Янмаат намали.

Стефано Окака Чука направи 3:3 четвърт час преди края и по всичко личеше, че мачът ще е без победител. Но в заключителните моменти се намеси Сеск Фабрегас, за да оформи крайното 4:3 и да донесе успеха на Челси.

Сините спечелиха трите точки в предпоследния си домакински мач, за да съберат 93 в актива си. Уотфорд остава с 40 точки.  При успех в неделя, 21 май, срещу Съндърланд, Челси ще запише 30-а победа за сезона, което е нещо безпрецедентно във Висшата лига. При победата над Уотфорд лондончани изравниха собствения си рекорд от 29 победи, който постигнаха на два пъти през сезони 2004/2005 година и 2005/2006 година.

Капитанът на Челси Джон Тери заговори за край на кариерата си след мача с Уорфорд на „Стамфорд Бридж”.

“Когато имате съмнения – чистете топката. Точно това трябваше да направя и аз. Като цяло съм доволен, че записах отново името си сред голмайсторите. Изпитвам обаче противоречиви емоции. Но на първо място е радостта от това, че отново попаднах в титулярния състав, вкарах гол и Челси победи. Сега трябва да запазим този импулс за финала за ФА Къп. Не изключвам двубоят в неделя срещу Съндърланд да е последният в кариерата ми. Не съм взимал никакви решения, просто оценявам различните варианти. Ако се появи подходящо предложение, ще седнем със семейството ми и ще го обсъдим”, коментира легендата на Челси.

Мениджърът на Челси Антонио Конте е хвърлен във въздуха след последния съдийски сигнал на мача срещу Уотфорд

Мениджърът на Челси Антонио Конте изтъкна приноса на капитана Джон Тери за успехите на тима през сезона. 36-годишният защитник не взе участие в много мачове, но според Конте приносът му е бил извън терена, като лично му благодари за начина по който му е помогнал, за се адаптира към работата в Челси в първия си сезон.

“Джон е чудесен човек, той имаше фантастична роля на и извън терена. Днес с играта си показа, че може да продължи кариерата си. Радвам се за него, вкара страхотен гол, спечелихме още един мач. С нетърпение очаквам момента в неделя, когато след мача със Съндърланд  ще му бъде връчена купата за шампионската титла и той ще я вдигне над главата си. Той заслужава този момент”, коментира италианецът.