футбол

Ботев Пловдив победи Левски с 1:0 у дома в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача бе дело на Александър Тонев в 47-та минута. Юношата на ЦСКА завърши скоростна контраатака на „канарчетата“, възползвайки се от отличен пас по земя в наказателното поле на Тодор Неделев. Така Ботев записа две поредни победи за първи път през сезона, докато Левски загуби за трети път през кампанията.

Домакините можеха да поведат още в 4-та минута, когато Миятович спаси с една ръка удар на Фернандо Виана. Постепенно Левски успя да изнесе играта, но голови ситуации липсваха. В 27-та минута привържениците на Ботев скандираха маймунски възгласи срещу полузащитника на „сините“ Хали Тиам, който не се поддаде на провокацията.

В 40-та минута Дени Алар гърдира отлично топката с гръб към вратата и остави на Паулиньо да шутира. Ударът на бразилеца обаче бе слаб и вратарят спаси. В началото на втората част Ботев поведе след страхотна контраатака. Райнов сбърка с подаването и топката се озова в Неделев на крилото. Иван Горанов не успя да го доближи и националът пусна отлична топка за Тонев, който изпревари Миланов и се разписа.

Така Левски прекъсна серията си от победи и остава на трето място в класирането – зад Локомотив Пловдив и лидера Лудогорец. Ботев пък се изкачи на 10-о място с 16 точки.