ЦСКА, Ботев Пловдив, футбол
източник: Sportal

Въпреки че съдията изгони двама футболисти на Ботев и свири измислена дузпа, Ботев победи с 9 човека ЦСКА насред София и отива на финала за Купата на България.

Ботев завърши 3:3 като гост с ЦСКА-София в 1/2-финална среща реванш от турнира за Купата на България и след общ резултат 6:5 изхвърли червените от надпреварата, пише „Спортал”.

Срещата бе изключително вълнуваща и с много обрати. Канарчетата поведоха с 2:0 след попадения на Тодор Неделев (22) и Лъчезар Балтанов (27). ЦСКА-София обаче осъществи пълен обрат след точни удари на Али Соу (49, 85 д.) и Евандро (74).

При 2:1 за Ботев съдията Петър Костадинов изгони с много пресилен втори жълт картон Филип Филипов още в 53-ата минута.

Грешките на рефера не спряха дотук и в 85-ата минута той даде измислена дузпа за домакините, от която се стигна до пълния обрат.

Това буквално вбеси пловдивчани, в яда си Антонио Вутов бутна леко Костадинов и бе изгонен с директен червен картон.

Драмата стана пълна в 87-ата минута, в която Ботев вкара трети гол с двама човека по-малко. Кристиян Димитров засече с глава центриране на Тодор Неделев от корнер за крайното 3:3.

До края на двубоя ЦСКА-София се нуждаеше от две попадения, за да продължи, но така и не ги отбеляза, което изпрати Ботев на финал, където ще срещне пловдивския Локомотив.