Бразилия победи Перу с 3:1 и триумфира с титлата на турнира „Копа Америка“. Финалният мач се проведе на стадион „Маракана“ в бразилския град Рио де Жанейро. Головете за Бразилия отбелязаха полузащитниците Евертон (в 15-та минута), Габриел Жезус (в 45-та минута) и нападателят Ричарлисон в 90-тата минута с гол от дузпа. Единственият перуански гол бе отбелязан от Паоло Гереро в 44-та минута, също от дузпа.

В 70-ата минута голмайсторът Жезус получи и червен картон, с което опъна нервите на феновете до вкарването на третия гол.

Бразилия печели Купата на Америка за девети път, а бронзовият медал за 2019 г. беше спечелен от националния отбор на Аржентина.

Защитникът на Бразилия Дани Алвеш бе определен за най-добър футболист на турнира, който се проведе в Страната на кафето и завърши с победа на Селесао. Той взе участие във всичките шест мача на своя отбор и отбеляза един гол. Благодарение на победата си в „Копа Америка“, 36-годишният десен бек счупи световния рекорд за най-много трофеи. Алвес вече има спечелени 40 титли в кариерата си с различните отбори.

Призът за най-добър вратар бе връчен на вратаря на домакините Алисон, който в хода на турнира допусна само един гол – във финала от Хосе Паоло Гереро от дузпа. За най-добър футболист във финалната среща бе определен Евертон. Той откри резултата и изработи дузпата в края на срещата с Перу.