Мъжкият ни национален тим по волейбол се изправя срещу Испания тази вече във втория си мач от Европейското първенство в Полша. Волейболистите ни излизат срещу испанците от 21:30 часа.

Това ще е вторият двубой на българите след поражението от Русия на старта на шампионата с 0:3 гейма. Испанците пък загубиха от Словения със същия резултат – 0:3 гейма.

България Русия

Последният съперник на България в група С ще е Словения, като двубоят е на 28-ми август от 18:30 часа.

„Не можахме да покажем нашите умения и всичко, на което сме способни на терена. Едно от основните ни преимущества е сервисът, но точно както в Световната лига, това беше повече проблем”, заяви Ники Николов по повод двубоя с Русия.

Плейофните мачове на Европейското първенство по волейбол за мъже ще се изиграят в Краков и Катовице на 31-ви август, а четвъртфиналите са отново в Краков и Катовице – на 1-ви септември. Полуфиналите са ден по-късно, а мачът за трето и четвърто място, както и финалът са на 3-ти септември в Краков.