Челси и Бенфика са първите четвъртфиналисти в Шампионската лига
Снимка: БТА

Челси и Бенфика са първите четвъртфиналисти в Шампионската лига по футбол. Лондончани най-сетне донесоха малко радост на привържениците си този сезон, като успяха да отстранят Борусия Дортмунд след победа с 2:0 на реванша на „Стамфорд Бридж“ и общ резултат 2:1, информира БТА.

Играчите на Греъм Потър изоставаха след поражението с 0:1 в първия мач, но пред своите привърженици изиграха силен мач и за първи път тази година вкараха два гола в един двубой, което се оказа достатъчно за крайния успех.

Челси доминираше и в 28-еа минута Кай Каверц уцели гредата с хубав удар, а десет минути по-късно Хаверц прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Дортмунд също имаше своите шансове, като удар на Марко Ройс от фаул бе спасен от Кепа.

Превъзходството на Челси даде резултат минута преди почивката, когато Рахийм Стърлинг получи пас от Бен Чилуел и се разписа с удар под гредата.

Пет минути след почивката Челси получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Мариус Волф след преглеждане на ситуацията с ВАР. Хаверц стреля в гредата от бялата точка, но реферът даде сигнал да се пребие дузпата, тъй като играчи на Дортмунд бяха навлезли в наказателното поле преди изпълнението. При втория опит германецът бе точен и вкара ключовия втори гол за Челси.

В другия осминафинал от Шампионската лига снощи Бенфика надигра с лекота Брюж с 5:1 и се класира за четвъртфиналите с общ резултат 7:1.

Гонсало Рамош и Жоао Марио вкараха по два гола, а веднъж се разписа Давид Нереш. За гостите почетно попадение вкара Бьорн Мейер в края на двубоя.