На снимката: Еден Азар и Диего Коста празнуват гол за Челси

Тимът на Роман Абрамович Челси продължава с непоколебимото си преследване на титлата във Висшата лига, като в мач от 34-ия кръг сините от Западен Лондон надиграха Саутхамптън с 4:2 на „Стамфорд Бридж”. Еден Азар (5), Гари Кейхил (45+1) и Диего Коста (54,89) бяха точни за лидерите в класирането, а двама бивши играчи на Челси – Ориол Ромеу (24) и Райън Бертранд (90+4), станаха автори на головете за „светците”. С успеха столичани събраха 78 точки, със 7 повече от втория и градски съперник Тотнъм, но който е и с мач по-малко. Саутхамптън е 9-ти с 40 точки.

Срещата започна с натиск от страна на гостите, но в 5-ата минута Челси успя да поведе в резултата. Еден Азар получи хубав пас от Диего Коста и с отличен изстрел насочи топката в долния десен ъгъл на Фрейзър Форстър.

В основата на попадението бе Сеск Фабрегас, който по отличен начин бе намерил бразилеца с испански паспорт. В средата на първата част гостите достигнаха до изравняване. След центриране от корнер и разбъркване пред вратата на Тибо Куртоа, бившият халф на сините и юноша на Барселона Ориол Ромеу бе изпуснат от отбраната на Челси и от близко разстояние нямаше как да пропусне.

В заключителните секунди на полувремето сините успяха да обърнат резултата чрез капитана Гари Кейхил. Малко след почивката Диего Коста отбеляза за 3:1 след блестящо центриране на Фабрегас. Минута преди края на редовното време испанският национал отбеляза втория си гол в мача след чудесна акция на футболистите на Антонио Конте. Буквално в последните секунди Райън Бертранд отлони топката в мрежата зад Тибо Куртоа за крайното Челси – Саутхамптън 4:2.

Италианският мениджър на победителите Антонио Конте бе изключително доволен след успеха.

„Стана добра среща, особено след тежкия мач с Тотнъм. Саутхамптън разполага с добри футболисти и играе хубав футбол. Решенията ми се оказаха правилни. Останах доволен да видя как целият отбор демонстрира голямо желание за победа, което не е лесно на този етап от сезона. Гледаме уверени в бъдещето, като предпочитаме да сме фокусиране върху себе си, а не върху другите”, каза Конте.