Дания- Тунис
Снимка: БТА

Дания и Тунис завършиха наравно 0:0 в среща от група „D“ на Световното първенство по футбол Катар. Това е първият мач без голове на Мондиал 2022, въпреки положенията пред двете врати.

Двубоят беше завръщане за Кристиан Ериксен на голям шампионат, след като през миналото лято на Евро 2020 халфът получи сърдечен арест по време на двубоя между датчаните и Финландия.

В 11-ата минута Мохамед Драгер шутира от дистанция, топката рикошира в Андреас Кристенсен и излезе в ъглов удар.
В 23-ата минута Исам Джебали се разписа във вратата на скандинавците, но голът не беше зачетен заради засада.

Точно 10 минути след това Пиер-Емил Хьойберг отправи далечен удар, но Аймен Дамен спаси вратата си.

В 38-ата минута Аиса Лайдуни отправи много силен шут, но кълбото премина встрани от левия страничен стълб на вратата на „червения динамит“. Само четири минути по-късно Джебали беше изведен сам срещу Каспер Шмайхел, но стражът направи решително спасяване при опита да бъде прехвърлен.

Аиса Лайдуни пропусна добър шанс в полза на Тунис пет минути след почивката.

В 55-ата минута Дания вкара гол чрез Андреас Сков Олсен, но попадението не беше зачетено заради засада при по-ранен етап от атаката.

Кристиан Ериксен отправи много хубав удар от разстояние в 69-ата минута, но Аймен Дамен демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Силните изяви за Дания продължиха. Скандинавците направиха сериозен пропуск в 70-ата минута. Андреас Кристенсен стреля с глава след изпълнение на корнер, но топката срещна страничната греда, а резервата Андреас Корнелиус не успя отблизо да изпрати кълбото във вратата на Тунис.

В самия край на допълнителното време на двубоя главният съдия Сесар Рамос преразгледа спорна ситуация за дузпа след игра с ръка в наказателното поле на тунизийците, но до най-тежкото наказание във футбола не се стигна.

Сред резервите в състава на Тунис беше бившият защитник на българския Славия – Надер Гандри.