Дания е последният европейски отбор, който стигна до световното първенство по футбол в Русия догодина. „Червения динамит“ направи това по категоричен начин. След 0:0 в първата среща, снощи скандинавците биха с 5:1 като гости Ейре.

Двубоят в Дъблин започна добре за домакините, които поведоха с гол с глава на Шейн Дъфи в 6-ата минута. Това обаче бе всичко, което островитяните успяха да постигнат в срещата. В 29-ата минута Андреас Кристенсен изравни, а само три по-късно Кристиян Ериксен доведе нещата до пълен обрат след асистенция на Николай Йоргенсен.

След почивката Ериксен (63, 73) реализира нови два гола и оформи хеттрика си, а в 90-ата Никлас Бенднер бе съборен от Маклейн в наказателното поле на домакините и сам реализира от бялата точка, за да оформи крайния резултат.

Така Дания се присъедини към Белгия, Англия, Франция, Германия, Исландия, Полша, Португалия, Сърбия, Испания, Швейцария, Хърватия, Швеция и домакина Русия, които ще представят Европа на Мондиал 2018.