Де Бройне контузия

„Манчестър Сити“ получи сериозен удар, след като стана ясно, че полузащитникът Кевин Де Бройне ще отсъства най-малко месец заради контузия в лявото коляно.

Белгиецът получи удар във вчерашния мач за „Карабао къп“ и незабавно бе заменен. Медицинските тестове след срещата потвърдиха опасенията на щаба на „Сити“, че контузията не е лека.

Това означава, че Пеп Гуардиола няма да може да използва играча в дербито с „Манчестър Юнайтед“ следващата седмица. Ако проблемът се окаже по-сериозен, той ще пропусне и важния мач с „Челси“ в битката на върха в класирането.

Това е втора по-продължителна травма за белгийския национал, след като той пропусна два месеца заради контузия на другото коляно. Вчерашната среща бе първа като титуляр за Де Бройне през сезона.

Отборът на „Манчестър Сити“ се класира за четвъртфиналната фаза на турнира Карабао Къп след домакински успех с 2:0 над „Фулъм“ в среща, играна на ,,Етихад“. 19-годишният талант Брахим Диаз отбеляза двете попадения за възпитаниците на Пеп Гуардиола.

Той откри резултата през първата част в 18-та минута, след като ударът му се отклони от нападателя на гостите Александър Митровч. През второто полувреме атакуващият футболист подпечата успеха на ,,гражданите“, след като изстрел на Габриел Жезус рикошира от гредата и попадна в непокрития Диаз, който от близко разстояние не сгреши за 2:0 в 65-та минута.

Триумфът на шампионите обаче бе помрачен от контузия на Кевин Де Бройне.