Гришо

Първата ракета на България Григор Димитров отпадна от „Мастърс“-а в Париж, след като загуби от хърватина Марин Чилич с 6-7(5), 4-6 в мач от третия кръг на надпреварата. За Димитров това бе последен мач за годината, тъй като той няма участва на Финалите на АТР, където миналата година спечели титлата.

Вчера Григор успя да запише чист успех над Роберто Баутиста Агут в откриващия си двубой във френската столица, но днес играта му бе изпълнена с грешки срещу петия поставен Чилич. Хърватинът дръпна с ранен пробив в първия сет, но българинът го върна веднага, след което двамата взимаха подаванията си, макар и с трудности, за да стигнат до тайбрек. В него Димитров дръпна с мини пробив и 5-3, но допусна няколко поредни грешки и Чилич обърна до 7-5, за да поведе в резултата.

Загубата в тайбрека се отрази негативно на Гришо, който допусна пробив още в откриващия гейм на втората част. До края на сета Димитров така и не успя да върне пробива, като Чилич не му даде нито една възможност да го стори и в крайна сметка хърватинът затвори мача след час и 49 минути игра и ще чака Новак Джокович или Дамир Джумхур на четвъртфиналите.

По този начин българският тенисист приключи един разочароващ сезон, като той най-вероятно ще завърши годината на 19-о място в световната ранг-листа, след като от актива му бъдат отнети точките за триумфа в Лондон преди година.