първа лига

Отборът на Септември (София) допусна драматичина загуба у дома от Дунав с 2:3 в реванш от плейофа за оставане в Първа лига. Столичани бяха спечелили първата среща с 1:0 в Русе, но с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен Дунав си гарантира оставането в елита.

Септември пък ще се изправи срещу един измежду Монтана и Арда (Кърджали) в директен спор за място в елита.

Здравко Димитров в 6-ата минута даде аванс на домакините , но гостите натиснаха и малко преди почивката Исмаил Иса изравни с глава след центриране на Александър Исаевски. Само три минути по-късно Свилен Щерев направи пълен обрат и гостите поведоха с 2:1

Домакини бяха по-активни след подновяването на играта и изравниха чрез Борис Галчев в 67-ата минута. Пет минути по-късно обаче отново Свилен Щерев даде аванс на гостите. Той можеше да се превърне в антигерой, след като си изкара червен картон след груб фаул срещу Здравко Димитров и гостите доиграха срещата в намален състав.

Макар и с човек по-малко, гостите удържаха преднината си и триумфираха с победата.