Дунав (Русе) отбеляза със минимална загуба 0:1 при гостуването си на Иртиш (Павлодар), след 42 години отсъствие от европейския футбол. Воденият от Димитър Димитров – Херо тим на Иртиш има крехък аванс преди реванша в Русе на 6-ти юли от 20:00 часа.

Дун Димитар

Домакините имаха ранен повод за радост, когато още в петата минута Игор Бугаев получи хитър пас от Александър Кислицин и нямаше как да сгреши за 1:0. Мирослав Будинов беше близко до изравняване през втората част, но ударът му от пряк свободен удар намери страничния стълб.

Вратарят на Дунав Станислав Антонов трябваше да се намесва на няколко пъти през първото полувреме. С пропуски за тима от Павлодар се отличиха Аслан Далабаев, Исмаел Фофана и Франк Джа Джедеже.

Още в началните секунди на второто полувреме Стефан Живкович пробва късмета си от пряк свободен удар, но шутът му мина встрани от целта. В 55-ата минута драконите“успяха да създадат добро положение.

Васил Шопов се пребори за топката в наказателното поле, а от тази ситуация се възползва Будинов, който стреля, но Лория се намеси решително. В 66-ата Будинов разстресе гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

До края русенци направиха отчаяни опити да стигнат до изравнително попадение, докато играчите на Иртиш имаха няколко шанса за удвояване на преднината си, но бяха не успяха да преодолеят вратата пазена от Станислав Антонов.

Крайният победител от сблъсъка ще играе във втория квалификационен кръг срещу Цървена звезда (Сърбия) или Флориана (Малта).