Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) успя да спечели с 3:1 гостуването си на Партизани (Тирана) от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

Попаденията за тима на Николай Киров бяха дело на Омар Косоко и Тодор Неделев. В самото начало на мача Сукай  беше дал преднина за домакините.

С този успех канарчетата станаха първият отбор, наложил се над албанците в последните 6 месеца. За последно Партизани допусна загуба на 28 януари в среща от местния шампионат.

Срещата в Тирана, която бе предшествана от сблъсъци между феновете на двата отбора, започна по кошмарен начин за българския тим. Още в 5-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Сукай получи по лявото крило и отправи диагонален шут, след който топката влетя във вратата на Ботев.

Ранното попадение не притесни по никакъв начин Ботев. Постепенно момчетата на Николай Киров започнаха все по-често да се задържат в половината на противника и головите ситуации не закъсняха.

В 27-ата минута логичното се случи. Косоко стреля от около 25 метра и прати топката зад Ходжа – 1:1.

viber-image-18-696x392

Ботев продължи да бъде по-стойностният отбор и след почивката. Крум Стоянов на два пъти имаше възможност да реализира, но не съумя да порази целта.

В 62-ата минута натискът на канарчетата даде резултат. Тодор Неделев напредна в полето на гостите и с бомбен шут от 25 метра не остави шансове на Ходжа.

След попадението Ботев се прибра в собствената си половина и разчиташе предимно на контраатаки. В 88-ата минута Омар Косоко отне топката от Атанда, преодоля майсторски излезлия да го пресрещне вратар на албанците и без проблем реализира второто си попадение за 3:1 за Ботев. Това бе и последният гол в срещата.

5585

Старши-треньорът на Ботев Николай Киров беше доволен след победата над Партизани с 3:1 в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

„Въпреки ранния час и горещото време изиграхме добър мач. Можехме да поведем в резултата още в първата минута, но за съжаление вместо това малко по-късно направихме грешка и допуснахме много лесен гол.

Реагирахме много добре на попадението в нашата врата и създадохме доста положения за гол, като успяхме да реализираме три от тях. Въпреки добрия резултат трябва да покажем добра игра и в реванша и във втория мач също да докажем, че сме по-добрият отбор и заслужаваме да продължим напред.“

Реваншът в Бургас между двата тима е на 6 юли от 19:00 часа.