Новак Джокович
на снимката: Новак Джокович

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за полуфиналите на Уимбълдън за девети път в кариерата си, след като победи белгиеца Давид Гофен с 6-4, 6-0, 6-2 в първия четвъртфинал от мъжката схема на надпреварата.

28-годишният Гофен започна много силно двубоя на Централния корт в Ол Ингланд Клъб, като бе по-агресивен в началните минути и след като пропусна няколко възможности за пробив в първите геймове, все пак успя да вземе подаването на съперника си, за да дръпне с 4-3. От този момент нататък Джокович повиши изключително много нивото си на игра и влезе в страхотна серия, като спечели 15 от следващи 17 гейма, за да стигне до чиста победа след час и 56 минути игра, като не даде нито един гейм на Гофен във втория сет.

За четирикратния шампион това бе победа номер 70 на Уимбълдън, като той завърши двубоя с 24 печеливши удара срещу 17 непредизвикани грешки и 70 процента успеваемост при излизанията на мрежата. За място на финала Джокович ще спори с дебютанта на фазата на полуфиналите – испанеца Роберто Баутиста Агут.

Агут се класира за първия си полуфинал в турнири от Големия шлем, след като победи аржентинеца Гуидо Пея със 7-5, 6-4, 3-6, 6-3 в мач от горната половина на мъжката схема.

31-годишният Баутиста Агут имаше бе единственият, който не бе загубил сет от началото на турнира, като днес изненада в надпреварата до момента Пея успя да вземе третата част на двубоя, но силите му не стигнаха за повече. Испанецът реализира два пробива в първия сет и един във втория, за да си осигури комфортен аванс, като в третата част Пея показа най-доброто от себе си, за да остане в играта, но Баутиста Агут се наложи в четвъртия сет, за да затвори мача след три часа и седем минути игра.

Баутиста Агут завърши двубоя с 42 печеливши удара срещу 35 непредизвикани грешки и 65 процента успеваемост при излизанията на мрежата. За място на финала той ще спори със световния номер 1 Новак Джокович, който по-рано днес разби белгиеца Давид Гофен с 6-4, 6-0, 6-2.