Джокович и Медведев

Изненадващо водачът в световната ранглиста Новак Джокович отстъпи на руснака Даниил Медведев  във финалния турнир по тенис, който се провежда в Лондон.

Медведев постигна изненадващо лесна победа в борбата за полуфиналите над сърбина с 6:3, 6:3 само за 1 час и 22 минути.

След като в първия сет играта вървеше равностойно при 3:3 сърбинът допусна два пробива, а руснакът се възползва.

Вторият сет продължи лошо за Джокович, който допусна нов пробив още при първия си сервис-гейм и изостана с 0:3 в резултата. Това е втора поредна победа за него. Руснакът води в класирането в група „А“ с 2 точки и геймова разлика 4:0.

Джокович е на второто място с 1 точка, колкото има и третия Александър Зверев.

Сега за двамата предстои мач помежду им в последния кръг, който ще определи кой ще остане в турнира.