Новак Джокович
на снимката: Новак Джокович

Световният номер 1 Новак Джокович записа втора победа в груповата фаза на финалите на АТР в Лондон, след като надви германеца Александър Зверев с 6-4, 6-1 в първия мач от днешната програма на надпреварата.

Двубоят в зала „О2“ в британската столица започна равностойно, като Зверев първи имаше възможност да пробие, но не успя да го стори и се пропуска в решаващия момент при 5-4 в полза на съперника му. Младият германец не издържа на напрежението и допусна двойна грешка при сетбол за Джокович, с което загуби първата част.

Във втория сет петкратният шампион доминираше тотално на корта и даде само един гейм на съперника си, за да стигне до крайния успех след час и 18 минути игра. По този начин сърбинът записа втора чиста победа в Лондон, като все още не е изгубил подаването си в турнира.

Джокера може да си осигури класиране за полуфиналите още днес, ако Джон Иснър победи Марин Чилич във втория двубой на сингъл от програмата. В последния си мач от груповата фаза лидерът в световната ранглиста се изправя срещу Чилич, а Зверев ще премери сили с Иснър.