Етър спря победната серия на ЦСКА. На стадион „Ивайло“ домакините от Велико Търново успяха да измъкнат равенство 2:2 срещу „червените“, които бяха в серия от осем поредни успеха в Първа лига. Фернандо Каранга заби и двата гола за тима на Стамен Белчев, като и за двата асистира Станислав Манолев. За Етър се разписа Самб Бадара, а изравнителното попадение бе автогол на Рубен Пинто 5 минути преди края на срещата.

Първите близо 30 минути бяха равностойни, като най-добрата възможност се откри пред Иван Стоянов, който излезе сам срещу Черниаускас, но ударът му мина покрай вратата. От нищото в 30-ата минута ЦСКА поведе в резултата, пише Блиц. Манолев центрира от десния фланг, а Каранга бе оставен непокрит от своя пазач Иван Скерлев и с глава вкара своя 11-и гол от началото на сезона. Бразилецът се разписва в десети пореден двубой в Първа лига. Още в следващата си атака обаче Етър изравни. Виолетовите“ организираха добра атака, топката бе центрирана към Бадара, който надскочи Дюлгеров и с глава реализира – 1:1.

Още в първите минути на втората част Каранга излезе сам срещу Христо Иванов, но стреля слабо и ударът бе избит в корнер. ЦСКА все пак стигна до гол в 62-ата минута. Попадението бе идентично като първото – Манолев центрира, Скерлев остави Каранга абсолючно сам в наказателното поле, а бразилецът с глава на празна врата вкара за 2:1. В 85-ата минута обаче Рубен Пинто си отбеляза автогол и поля със студен душ фенове и съотборници. Халфът на ЦСКА опита да изчисти центриране от корнер, но вместо това прати топката неспасяемо в собствената си врата – 2:2. Даденото от съдията продължение от 4 минути стана близо 10, защото се случи неприятен инцидент, при който футболистът на Етър Иван Петков си глътна езика. Той бе ударен лошо в главата при борба за висока топка и се строполи безжизнен на земята. Наложи се намеса на лекарите, а футболистът бе изнесен с носилка. След две минути той се върна на терена. „Червените“ натиснаха своя съперник, а в 98-ата минута Христо Иванов направи две спасявания и не позволи топката да влезе в мрежата му и спря серията на ЦСКА!

ЦСКА е на върха с 26 точки, а преследвачът Лудогорец е с 24, но и с мач по-малко. Етър заема осмото място с 12 точки.