След много усилия Атлетико Мадрид надви Рома с 2:0 у дома и съхрани шансовете си за излизане от Група “С” на Шампионската лига. Антоан Гризман вкара прекрасен гол в 69-ата минута, а Кевин Гамейро добави втори в 85-ата минута, с което испанците избегнаха сбогуване с турнира още сега. При 0:0 гостите удариха греда.

Класиране група С

Дюшекчиите вече имат 6 точки, докато “вълците” са с 8. Лидер и сигурен продължаващ напред е Челси с 10 т. В последния кръг на 5 декември Атлети трябва задължително да спечели на “Стамфорд Бридж” и да се надява по същото време италианците да не спечелят вкъщи срещу Карабах, който пък твърдо е последен. Атлетико има предимство пред Рома в преките двубои и поне ще играе в Лига Европа, ако не се пребори за 1/8-финалите в ШЛ.

Фернандо Торес водеше атаката на домакините, а негов партньор беше Антоан Гризман. Заради проблемите в защита наставникът на Атлети Диего Симеоне заложи на Томас Тейе като десен бек, а в центъра на отбраната бяха младите Хосе Хименес и Люка Ернандес.

Гостите от Рим бяха с четири промени в състава в сравнение с този, с който започнаха срещу Лацио през уикенда.

За радост на всички и двата отбора се хвърлиха в атаки веднага в унисон с атмосферата по трибуните. В 7-ата минута Костас Манолас фаулира изключително грубо Гризман и трябва да е щастлив, че се измъкна само с жълт картон.

Следващите минути обаче бяха за италианците, които на два пъти застрашиха Ян Облак. Независимо от активната игра и на двата тима, чистите положения ги нямаше. В 22-ата Коке засече добре с глава центриране отляво, но ударът се оказа прекалено лек за Алисон.

Атлетико Мадрид Рома

Напрежението сред домакините беше очевидно и играта не им спореше, а в същото време римляните комбинираха спокойно и бяха по-опасният отбор в този етап от двубоя.

Пред Атлети се откри шанс в 38-ата минута, но ударът на Гризман беше далеч от целта. Малко преди почивката Аугусто Фернандес все пак изстреля топката в мрежата на Рома, но преди това съдията беше надул свирката заради игра с ръка.

Малко след началото на втората част Чоло осъзна, че така няма да стане и вкара Анхел Корея за сметка да доста по-дефанзивно играещия Аугусто Фернандес.

Яник-Ферейра Караско и Гризман застрашиха отбраната на Рома, но все се намираше някой да подложи тяло и топката така и да не приближи Алисон.

В 64-ата минута Раджа Наинголан уцели страничния стълб на вратата на Облак, но не стана ясно дали искаше да центрира, или нарочно стреляше.

Две минути по-късно Торес не уцели вратата от една от най-изгодните позиции до този момент.

И тъй като оставаше по-малко от половин час, Симеоне рискува с вкарването и на Кевин Гамейро и испанците заиграха с трима чисти нападатели.

Този ход на треньора веднага даде резултат, защото в 69-ата минута Гризман вдигна трибуните с приказно изпълнение от въздуха за 1:0.

Едва сега футболистите на Рома осъзнаха, че пасивното им поведение през второто полувреме ще завърши с поражение, ако не променят нещо. В 83-ата минута обаче те останаха с човек по-малко, защото Бруно Перес беше изгонен за втори жълт картон.

Две по-късно Гамейро реши всичко с попадението си за 2:0.

В по-ранната среща от групата Челси си гарантира място на осминафиналите в Шампионската лига, след като отнесе Карабах с 4:0 като гост. Еден Азар  и Сеск Фабрегас  бяха точни от дузпи, но голямата фигура беше Вилиан.

Той не само че добави другите попадения, а и беше фаулираният за двата наказателни удара. От 19-ата минута домакините играха с човек по-малко заради директен червен картон на Рашад Садигов.

Карабах Челси

За лондончани това е 14-и път от последните 15 участия в турнира, в който те си гарантират присъствие във фазата на преките елиминации.

Мачът в Баку можеше да се развие по друг начин, ако в 13-ата минута гредата не беше спасила Тибо Куртоа след изстрел на Мичел.

Мениджърът на Челси Антонио Конте остави Алваро Мората на пейката, а в предни позиции заложи на Вилиан, Педро Родригес и Еден Азар. Последният действаше като “фалшива деветка”.

Домакините бяха без нито една изненада в състава си, като заложиха на постройка 4-2-3-1.В първия сблъсък между Челси и Карабах лондончани бяха спечелили с 6:0. След това обаче азерите допуснаха само пет попадения в последвалите си 11 мача.

Гостите наложиха натиск още с първия съдийски сигнал и в 4-ата минута Маркос Алонсо успя да шутира, но точно в ръцете на вратаря.

Постепенно обаче футболистите в черни екипи намериха начин да застрашат Тибо Куртоа и в 13-ата минута напречната греда спаси вратаря след изстрел на Мичел.

Шампионът на Премиършип продължи в стремежа си да диктува играта и се стигна до 18-ата минута. Тогава Азар изведе Вилиан зад последния в отбраната на Карабах и последва фаулиране на бразилеца, според арбитъра.

Съдията веднага посочи бялата точка и изгони Садигов от игра. Домакините протестираха срещу решението на арбитъра. В тези секунди, за изненада на всички, почти целият тим на домакините се събра край своя треньор за някакви указания. Азар хладнокръвно реализира от 11-те метра и Челси поведе.

Случилото се предопредели развоя на срещата в оставащото време. Опитите на играчите на Гурбан Гурбанов да изнесат играта напред и евентуално да изравнят беше прието отлично от „сините“, които само това чакаха. Англичаните показаха силните си контраатаки и в 36-ата минута Вилиан удвои.

В 41-ата минута Педро се беше устремил към третия гол, но беше спрян с нарушение точно пред наказателното поле.

Второто полувреме продължи като първото и в 52-ата Педро излезе сам срещу вратаря, но шутира в тялото му. Десетина минути по-късно и Азар се размина с още едно попадение. Веднага след това той отстъпи мястото си на Мората.

Испанецът се включи експресно в мача и само секунди по-късно беше изведен на добра ситуация. В 68-ата минута пък той дори се оказа сам срещу вратаря, но стреля слабо и неуверено и топката излезе в аут.

Последва правилно незачетен гол на Челси заради засада на Сесар Аспиликуета.

Личеше си, че всеки момент ще падне и третият гол. Така в 72-ата минута португалският рефер даде втора дузпа за Челси, след като Гарайев задържа Вилиан. Нарушението започна извън наказателното поле и по тази причина домакините пак протестираха.

Фабрегас беше точен от бялата точка, но се наложи да пребие, защото арбитърът не зачете първия успешен шут заради навлизането на поне двама футболисти на Челси в полето. Испанецът не сгреши и от втория опит.

В 85-ата минута мощен шут на Вилиан спря в мрежата за 4:0, което беше и последното интересно нещо в срещата.

В последния кръг от Група „С“ на 5 декември Челси е домакин на Атлетико, а Карабах гостува в Рим.