Франция победи Перу с 1:0 във втората си среща от група С на Мондиала в Русия с гол в 34-ата минута на Килиан Мбапе. „Петлите“ изиграха страхотна първа част, но във втората отстъпиха инициативата, въпреки което са на 1/8-финал заедно с Русия и Уругвай.

Двубоят започна с натиск на Франция, а Гризман пропусна да открие резултата в 16-ата минута, а Перу отвърна с изстрел на Гереро четвърт час по-късно. „Петлите“ стигнаха до гол в 34-ата минута, когато Мбапе откри след случаен рикошет и стана най-младият голмайстор на Франция на световни първенства, измествайки Давид Трезеге. До края на полувремето Франция пропусна още няколко добри положения след бързи контраатаки.

Втората част стартира с натиск на Перу, довел до удар в гредата, докато французите намалиха оборотите и не атакуваха с нужната острота. Двамата тима не направиха нужното за създаването на чисти голови положения и резултатът логично остана непроменен.

Франция поведе в класирането и ще се нуждае от хикс срещу Дания идния вторник, за да завърши групата като номер 1. Австралия и Перу пък ще се срещнат за определяне на третия тим в класирането.