Историческо! Глазгоу Рейнджърс отпадна още в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Шотландският гранд преживя фалит и изкачване обратно в елита от най-долните дивизии на местния футбол, но това постижение може би най-много огорчи феновете на 54-кратният шампион.

_96806377_13674258

Рейнджърс отпадна от неизвестния тим на Прогрес от Люксембург. Отборът от Великото Херцогство се наложи с 2:0 и заличи пасива си от първия мач на „Айброкс”, когато загуби с 0:1.

Мениджърът на шотландците Педро Кайшиня явно не беше убедил своите футболисти, че реваншът няма да е протоколен и тяхното надменно отношение си пролича още до почивката. Опасността от невиждан срам надвисна над сините в 66-ата минута, когато Еманюел Франкоиз отблизо откри резултата в полза на Прогрес.

_96806717_13684607

Десетина минути по-късно драмата стана пълна. Себастиен Тил центрира от фаул, топката мина през куп от тела и влетя в мрежата на шотландците. Публиката на „Стад Жози Бартел“ не вярваше какво се случва. Рейнджърс се хвърли в хаотични атаки в опит да избегне срама.

Повечето от тях завършваха с безобидни центрирания. В третата минута на добавеното време ветеранът Кени Милър, който се разписа в двубоя на „Айброкс“, уцели гредата и пропусна последния шанс на шотланците да се спасят.

Прогрес Нидеркорн завърши на четвърто място в първенството на Люксембург през миналия сезон. До момента тимът нямаше нито една победа в евротурнирите и беше отбелязал едва един гол.

547213-progres-v-rangers-july-2017

Рейнджърс не беше участвал в евротунирите цели 6 години. Клубът държи световния рекорд за спечелени титли (54). Заради финансови проблеми през 2012 година беше пратен в четвърта дивизия. През миналия сезон сините се завърнаха в елита и завършиха на трето място, на цели 39 точки зад вечния си съперник Селтик.