Представителният ни отбор до 19 години записа втора загуба на Европейското първенство в Грузия. Селекцията на Ангел Стойков отстъпи с 0:3 във втори мач от група „Б“ на Евро 2017 в Грузия.

Двубоят се игра пред 4000 зрители на стадион „Тенгиз Буржанадзе“ в Гори, като лично селекционерът на представителния ни тим Петър Хубчев пристигна за срещата.

За съжаление българите не показаха най-доброто на което са способним, като в 19-ата минута губеха с 0:2, а също така бяха с човек по-малко срещу един от най-силните отбори на своята възраст.

_T6A1541

В 9-ата минута Етиен Аменидо стреля, топката рикошира в Андреа Христов и спря в мрежата. Бранителят от Славия фаулира деветката на германците в наказателното поле, последва червен картон и гол от страна на капитанът Гьокхан Гюл.

Втората част започна с пропуск на Йорданов, а малко след това в 54-ата минута германците вкараха трети гол. Той отново беше след точно изпълнена дузпа. Резервата Васил Добрев фаулира Аменидо, а Доминик Франке отбеляза за 3:0.

Поражението изхвърли България от турнира преди последната среща с Холандия на 9 юли, която отново ще се играе в Гори.