Нов трофей във витрината на световният шампион Германия! Маншафтът се наложи с 1:0 над Чили във финала на Купата на Конфедерациите игран в Санкт Петербург. Единственото попадение в мача отбеляза Ларс Щиндъл в 20-ата минута и даде допълнителни поводи за радост в родината си след спечелената европейска титла от младежите до 21 години.

19488695_806223456205454_5571512052847575005_o

В първите минути южноамериканците показаха агресивна игра и с дълбока преса тормозеха съперника. Макар Бундестимът да се задъхваше, изключително груба грешка на Марсело Диас позволи на Ларс Щиндъл да открие резултата.Полузащитникът се забави в наказателното поле и подари топката на Вернер, който веднага подаде на Щиндъл и той нямаше как да сгреши за 1:0.

19577098_806224456205354_6104548540161614326_o

В началото на втората част германците се стремяха да действат търпеливо и да дебнат за нови грешки на чилийските футболисти, а такива не липсваха. Дракслер беше близо до втори гол за Бундестима, но намеса на Гонсало Хара му попречи да е по-точен.

Малко след това се стигна до блъскане и остри реплики между съотборниците в Байерн (Мюнхен) Кимих и Видал, но съдията Милорад Мажич ги укроти с жълти картони.

19575050_806223202872146_3913808491257542435_o

В последния четвърт час натискът на Чили стана доста сериозен и Артуро Видал пропусна да изравни от чиста позиция. Южноамериканците имаха и неоснователни претенции за дузпа след падане на Алексис.