Какъв обрат! Европейските шампиони от Португалия заслужиха бронзовите медали след успех с 2:1 над Мексико в мач с продължения, игран в Москва. Зрителят видя изравнителен гол за иберийците в добавеното време, две дузпи за Португалия и по един червен картон за двата тима.

С победата Португалия завърши на третото място в Купата на Конфедерациите при първото си участие, а Мексико изравни постижението си от 2005-та година.

img.rt_.com5958ca99fc7e93874f8b4567-f9a420d25524f24a14d22186ebd363c6e8ee0f44

Европейският шампион започна по-надъхано и първи погледна към вратата на съперника. В петата минута Нани стреля неточно с крак след центриране отдясно. В 15-ата минута реферът назначи дузпа, след като Рафа Маркес спъна Андре Силва. Съдията реши да провери ситуацията с видео повторение, след което извади жълт картон на бранителя.

Андре Силва стреля ниско долу в десния ъгъл на Гийермо Очоя, който обаче се хвърли навременно и изби. Така португалците изпуснаха четвърта поредна дузпа на шампионата след провала след 120-те минути срещу Чили.

Второто полувреме започна с попадение във вратата на португалците. В 54-ата минута Чичарито направи хубав рейд отляво, центрира опасно, Вела се размина, а Нето имаше нещастието да си отбележи автогол.

1499006183portugaliya

В 90-ата минута селекцията на Фернандо Сантош успя да стигне до изравнителен гол. Включилият се в атака Пепе реализира скачайки напред с удар от бойното изкуство – 1:1.

Ацтеките“ стартираха по-агресивно първото продължение, но не успяха да отбележат. За сметка на това в 103-ата Рикардо Куарешма центрира много добре, a Лаюн игра необмислено с ръка и съдията посочи бялата точка. Този път Адриен Силва взе топката и я вкара без колебание.

Второто продължение започна с ранен червен картон за Семедо. Защитникът изрита в главата своя съперник и заслужено беше изгонен. В 112-ата Раул Хименес също си изкара червен картон след безразсъдно влизане с крак в гърдите на Елизеу.

Големият финал е тази вечер между Германия и Чили.