Петър Хубчев
на снимката: старши треньорът на Левски - Петър Хубчев

Левски загуби с тежкото 0:4 от четвъртодивизионния гермаснки тим Тюркгюджю-Атаспор (Мюнхен), в предпоследната си контролна среща от лагера в Австрия.

Това е третата проверка на „сините“ от лагера в Австрия. Рабихич беше точен от дузпа в 26-ата минута, а Янис Каргас бе изгонен с директен червен картон в 47-ата минута. Лапе удвои в 57-ата минута, а в 60-ата минута Дзорба вкара и трети гол. Лапе в 74-ата минута вкара пореден гол за тима си.

Срещу новака в четвърта дивизия на Германия, треньорът Петър Хубчев заложи на повечето от младите футболисти в състава си. На вратата стартира Николай Михайлов, който е капитан, докато Ивайло Найденов, Деян Иванов, Янис Каргас и Томислав Папзов бяха в отбраната. Мартин Райнов и Илия Юруков започнаха като опорни халфове, докато Станислав Иванов, Мартин Д.Петков и Франко Мазурек действаха зад нападателя Илия Димитров. Това показва, че цели осем играчи, които са продукт на синята школа, са титуляри.

Както е известно, столичани допуснаха две поражения в първите си две контроли това лято. 26-кратните шампиони на България отстъпиха с 0:1 на лидера във втора дивизия на Бразилия Ред Бул Брагантино, а след това паднаха със същия резултат от шампиона на Русия Зенит (Санкт Петербург). Във вторник във Фюген срещу първенеца на Швейцария Йънг Бойс пък е последната контролна среща на българите преди старта на сезона в Лига Европа.