Гришо Григор Димитров

Григор Димитров продължава с отличното си представяне на Мастърс турнир в Монте Карло. Българинът записа нов успех в Княжеството, след като победи световния №14 Хуберт Хуркач в трисетова битка – 6-4, 3-6, 7-6(2).

Така първата ни ракета достигна до полуфиналите в надпреварата. Там негов опонент ще бъде световният Алехандро Давидович Фокина, който по-рано днес елиминира Тейлър Фриц.

Гришо се класира за втори път за полуфиналите на тази надпревара. Предишният път беше през 2018 година, когато загуби от Рафаел Надал.

Хуркач не започна добре срещата и бе пробит рано-рано от Григор, който не отстъпи инициативата до края на първия сет. В средата на втората част обаче Хуркач успя да се възползва от един брейкбол, който го изведе напред в резултата, а Гришо така и не можа да се върне в сета.

В заключителната трета част Гришо показа колебания на началния си удар и бе пробит още в първия гейм, но веднага се събра и върна пробива в ответния гейм. При 4:4 българинът отново бе пробит от Хуркач, който сервираше за мача. И този път обаче Григор успя да върне пробива и се стигна до 5:5.

Димитров взе подаването си за 6:5, а на сервис на Хуркач стигна до два мачбола, но не успя да ги оползотвори. В тайбрека обаче Гришо бе категоричен на началния си удар и на ретур, като направи два минипробива, с които дръпна сериозно в резултата и спечели със 7:2 точки.