Димитров

Първата ни ракета Григор Димитров приключи рано участието си на Мастърс турнира в Индиън Уелс. Поставеният под номер 3 в схемата българин стартира директно от втори кръг, където обаче загуби 6-7(4), 6-4, 3-6 от испанския ветеран Фернандо Вердаско в мач продължил малко повече от два часа. Така във втори пореден турнир Димитров позволява да бъде елиминиран още след първия си мач, след като това се случи и в Дубай.

Двамата изиграха равностоен двубой, в който обаче най-добрият ни тенисист отново не успя да разгърне напълно играта си и да се възползва от открилите се пред него шансове. Григор първи успя да пробие при 3-1, но впоследствие позволи на своя съперник да спечели два поредни гейма и да изравни до 3-3. В десетия гейм българинът стигна до два сетбола при сервис на Вердаско, но заемащият 39-о място в световната ранглиста успя да удържи подаването си. В крайна сметка сетът бе решен след тайбрек, в който опитният испанец се наложи със 7-4.

Вторият сет започна отлично за Димитров, който реализира два ранни пробива, за да поведе с 3-0. Въпреки че неговият съперник направи един рибрейк, до края на частта първата ни ракета не изпусна водачеството и изравни резултата след 6-4 в своя полза.

В заключителния трети сет Вердаско успя да направи решаващ пробив за 5-3, а впоследствие на свой сервис да затвори мача с гейм на нула. По този начин испанецът записа втора победа над най-добрия ни тенисист като двамата вече имат по два успеха в преките двубои помежду си. В следващия кръг 34-годишният Вердаско ще срещне младия американец Тейлър Фриц, който изненадващо елиминира Андрей Рубльов в два сета.