Григор Димитров
на снимката: Григор Димитров

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Лос Кабос – Мексико, след като отстъпи с 4:6, 2:6 на аржентинеца Гуидо Пеля, който е поставен под №2 в основната схема.

Срещата продължи 74 минути. Така Пеля взе преднина от 2:1 в общия баланс са мачовете си с Гришо.

Следващият съперник на аржентинеца в Лос Кабос ще бъде кореецът Воо Квон Соон, който в три сета се наложи над Хуан Лондеро (Аржентина).

Срещата не започна добре за Григор, който беше пробит още в първия гейм. Димитров обаче изравни за 2:2, а след това спечели подаването си и за първи път от началото на срещата поведе в резултата – 3:2.

Това не продължи дълго, тъй като още в следващия си сервис гейм българинът допусна нов пробив за 3:4, а това се оказа фатално за изхода на първия сет. До края на частта и двамата тенисисти взимаха своите подавания, но Пеля запази аванса си в резултата и така поведе с 1:0 в мача.

В началото на втората част българинът допусна три поредни пробива в подаването си, които Пея затвърждаваше след това при собствен сервис и така аржентинецът поведе с 5:0.

Едва тогава Гришо успя да осъществи един пробив и след това да спечели свой сервис гейм. Надеждите на Григор за обрат не продължиха дълго, тъй като Пея спечели следващото си подаване, а с това и мача.