Григор Димитров
На снимката: Григор Димитров

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров, който е играещ капитан на българския отбор победи с 2:1 сета (2:6, 6:4, 6:1) 42-ия в света британец Даниел Евънс във втория сингъл-двубой срещу Великобритания в турнира АТР Cup. Така резултатът в двубоя стана 1:1 и следва мач на двойки.

Гришо започна колебливо мача. Той допусна три поредни пробива и макар да върна един за 2:4, загуби сета с 2:6 за 35 минути.

Във втория сет двамата тенсисити печелеха подаванията си, като българинът постепенно започна да влиза в ритъм и да напомня за себе си. Той стигна до пробив за 4:2, след което го затвърди и остана на гейм от победа в сета. Не успя да го направи при сервис на съперника, а след това допусна и пробив за 5:4. Въпреки това българинът стигна до пробив за 6:4 в напрегнат десети гейм, затваряйки сета при втората си възможност.