Българската тенис звезда Григор Димитров стартира участието си на „Ролан Гарос“ с чиста победа над египтянина Мохамед Сафуат с 6-1, 6-4, 7-6 (7-1). Петият в света трябваше да играе с Виктор Троицки, но сърбинът се отказа минути преди мача и на негово място на корта излезе „щастливия губещ“ от квалификациите Сафуат, абсолютно непознат съперник за нашия тенисист.

В първия сет Григор дръпна с 3-0 само за седем минути с пробив във втория гейм, след което Сафуат спечели за първи път подаването си. След това Димитров взе набързо още три гейма и поведе с 1-0 след 22 минути игра. Разликата в класите бе очевидна и първата ни ракета поведе с 4-0 във втория сет, след което загуби концентрация и даде на противника си три поредни гейма, но не допусна изненада и затвори тази част с 6-4.

В третия сет Сафуат заигра още по-освободено и оказа сериозна съпротива на именития си опонент. В деветия гейм при 4-4 Гришо поведе с 40-0, но Сафуат спаси и трите точки за пробив и взе подаването си. Съдбата на този сет бе решена в тайбрек, който Гришо спечели категорично със 7-1 точки и влезе във втория кръг на „Ролан Гарос“. Там ще играе с победителя от мача Джаред Доналдсън – Николас Джари.

Григор участва за осми път в Откритото първенство на Франция, което за него е най-неуспешният от турнирите от Големия шлем. Хасковлията е отпадал четири пъти още на старта, веднъж във втория кръг и два пъти е стигал до третия етап.