Първата ни ракета Григор Димитров с нова победа на турнира в Акапулко. Българинът се наложи над Миомир Кецманович с 6-4, 6-2 и с класира за 1/4 финалите.

Григор пречупи съпротивата на сръбския си опонент за 86 минути и намери място сред най-добрите осем в надпреварата.

Димитров имаше затруднения в първия сет, но се справи с опасните ситуация, а във втората част доминираше на корта.

За място на полуфиналите Гришо ще спори с италианеца Лоренцо Мусети, който победи Франсис Тиафо с 2-6, 6-3, 7-6 (7-1) .

Вчера Григор Димитров отстрани французина Адриан Манарино.

При 40:15 в четвъртия гейм на втория сет 32-годишинният му съперник прецени, че повече не е в състояние да продължи играта. Така Димитров спечели и третия си мач срещу Манарино. До момента французинът продължава да е взел само един сет срещу българина.

Димитров, който в момента е 16-ти в света, демонстрира добра физическа форма и достатъчно високо ниво на игра.

Григор Димитров спечели надпреварата в Акапулко през 2014 година.