Григор Димитров

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров трябваше да се потруди почти два часа, за да елиминира първия си съперник на сингъл на “Мастърс”-а в Рим. За 114 минути игра топ тенисистът ни надви с 6:3, 6:4 Брендън Накашима и се класира за втория кръг.

Българинът ще има възможността да потърси реванш от шампиона в Монте Карло и световен номер 5 Стефанос Циципас, който е следващият му противник във Вечния град. Както е известно, българинът отстъпи на гърка в Барселона и Мадрид в предишните седмици.

Срещу Накашима Димитров започна с непостоянство в изявите си на корта и особено в средата на първия сет двамата провеждаха маратонски геймове. Въпреки тях той започна да намира оптималния си ритъм и осъществи три поредни пробива, като направи серия от шест последователни гейма.

Тя приключи с допуснат брейк в началото на втория гейм, но независимо от него успя да затвори мача на посрещане и да се избави от допълнително усложняване на двубоя.

В Рим Гришо има участие на полуфинал през 2014-а, когато отстъпи на Рафаел Надал, както и четвъртфинал през 2020-а, когато пък е спрян от Денис Шаповалов. С изключение на рейда преди две години, той нямаше победа във Вечния град в предишните си шест кампании.

Димитров съответно вече подобри класирането си от миналия сезон в Рим, когато загуби на старта от Алехандро Давидович Фокина. Вчера на двойки в тандем с Хуберт Хуркач той също преодоля първата фаза на турнира с успех над Иван Додиг и Остин Крайчек.