Григор Димитров не успя да се класира за финала в Куинс, след като претърпя поражение 5:7, 6:3, 3:6 от 35-годишния Фелисиано Лопес. Двубоят беше повторение на финала от 2014-та година, когато най-добрият ни тенисист се поздрави с успеха, но за съжаление този път не успя да надвие испанецът. Със загубата Димитров изпусна възможността да се завърне в топ десет на световната ранглиста преди турнира от Големия шлем – Уимбълдън.

Двубоят започна равностойно, но в десетия гейм Димитров имаше преднина от 40:15 при собствен сервис, след което загуби осем поредни разигравания, а с това и първия сет.

Срещата беше прекъсната заради дъжд при 3:2 за българина във втория сет. При подновяването на играта хасковлията успя да пробие за 5:3 и изравни резултата с последвалото си подаване.

В третия сет Лопес изглеждаше по-концентриран. Той пропусна шест възможности за пробив в четвъртия гейм, а на шестия Димитров му даде още два шанса и Лопес се възползва от втория от тях след лека грешка от воле на мрежата на българина, за да поведе с 4:2. До края испанецът доминираше и взе следващите два гейма, за да триумфира.

На финала той ще играе срещу хърватина Марин Чилич, номер 4 в схемата, който по-рано заби 20 аса и елиминира Жил Мюлер (Люксембург) с 6:3, 5:7, 6:4.